Hlavní navigace

Microsoft spustil stránky Malware Protection Center

13. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft spustil nové stránky s názvem Malware Protection Center věnované počítačové bezpečnosti. Na úvodní stránce vidíte čtyři žebříčky aktuálně nejaktivnějšího malwaru. Ke každému malwaru je k dispozici stručný popis vč. vhodné prevence. Viry a jiné druhy záškodnického softwaru jsou v encyklopedii seřazeny abecedně s možností vyhledávání konkrétního kusu. Jiné možnosti filtrování bohužel nejsou k dispozici.

Microsoft spustil nové stránky s názvem Malware Protection Center věnované počítačové bezpečnosti. Na úvodní stránce vidíte čtyři žebříčky aktuálně nejaktivnějšího malwaru.

Ke každému malwaru je k dispozici stručný popis vč. vhodné prevence. Viry a jiné druhy záškodnického softwaru jsou v encyklopedii seřazeny abecedně s možností vyhledávání konkrétního kusu. Jiné možnosti filtrování bohužel nejsou k dispozici.

Z webu si můžete stáhnout bezplatný program Windows Defender, který je mj. součástí Windows Vista a zaměřuje se hlavně na boj se spywarem. Vyzkoušet si můžete i časově omezené verze produktů OneCare či Forefront.

Přes tyto stránky také lze poslat k analýze podezřelý soubor. Pokud na sebe necháte kontakt, Microsoft vás s výsledky analýzy po jejím dokončení seznámí. (upozornil čtenář Karel J. – děkujeme)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.