Hlavní navigace

Multiplex 2 s Novou na podzim výrazně zvýší výkon ze Žižkova

Sdílet

České Radiokomunikace (ČRa) plánují na letošní podzim výrazné zvýšení výkonu, kterým bude vysílat jejich zemský digitální multiplex 2 v Praze ze Žižkova. Podle Kamila Levinského, ředitele pro transformaci ČRa, tento krok přijde krátce poté, co Česká televize a Český rozhlas opustí přechodnou digitální síť A, a z té se stane právě multiplex 2. Levinský to řekl ekonomickému deníku E15.

ČTĚTE TAKÉ: Jaký bude digitální podzim? Hodně bohatý

Jakmile ČT opustí náš přechodný multiplex A, můžeme spustit síť 2, uvedl Levinský. Odchod ČT z dočasné digitální sítě A v Praze, Brně, Ústí nad Labem a Domažlicích je naplánovaný do konce října. Ve všech těchto regionech zůstane v původním multiplexu A pouze Nova, a přibudou nové komerční televize. Následně se také přidá vysílání z plzeňského vysílače Krašov a chomutovského vysílače Jedlák, dodal Levinský.

K TÉMATU: Mapy rozvoje multiplexu 2 podle Českých Radiokomunikací

NMI20

Ve čtvrtém kvartálu chystáme výrazné zvýšení výkonu pražského vysílače na Žižkově. Tímto se dostaneme na pokrytí 51 procent republiky, uvedl ředitel pro transformaci ČRa. Kromě Novy a jejího bolusového programu zatím nejsou známi další klienti multiplexu 2. V úvahu připadá zpravodajský kanál Z1 a od ledna příštího roku také plnoformátová TV Barrandov, které jediné již mají kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání.

Óčko, které má rovněž nárok na digitální licenci, již prohlásilo, že o celoplošné pozemní digitální vysílání nemá zájem, Febio TV režiséra Fera Feniče nyní shání finanční investory, konstatuje E15.