Hlavní navigace

Multiplex 2 s Novou na podzim výrazně zvýší výkon ze Žižkova

27. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
27. 8. 2008

České Radiokomunikace (ČRa) plánují na letošní podzim výrazné zvýšení výkonu, kterým bude vysílat jejich zemský digitální multiplex 2 v Praze ze Žižkova. Podle Kamila Levinského, ředitele pro transformaci ČRa, tento krok přijde krátce poté, co Česká televize a Český rozhlas opustí přechodnou digitální síť A, a z té se stane právě multiplex 2. Levinský to řekl ekonomickému deníku E15.

ČTĚTE TAKÉ: Jaký bude digitální podzim? Hodně bohatý

Jakmile ČT opustí náš přechodný multiplex A, můžeme spustit síť 2, uvedl Levinský. Odchod ČT z dočasné digitální sítě A v Praze, Brně, Ústí nad Labem a Domažlicích je naplánovaný do konce října. Ve všech těchto regionech zůstane v původním multiplexu A pouze Nova, a přibudou nové komerční televize. Následně se také přidá vysílání z plzeňského vysílače Krašov a chomutovského vysílače Jedlák, dodal Levinský.

K TÉMATU: Mapy rozvoje multiplexu 2 podle Českých Radiokomunikací

KL22 hlasovani

Ve čtvrtém kvartálu chystáme výrazné zvýšení výkonu pražského vysílače na Žižkově. Tímto se dostaneme na pokrytí 51 procent republiky, uvedl ředitel pro transformaci ČRa. Kromě Novy a jejího bolusového programu zatím nejsou známi další klienti multiplexu 2. V úvahu připadá zpravodajský kanál Z1 a od ledna příštího roku také plnoformátová TV Barrandov, které jediné již mají kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání.

Óčko, které má rovněž nárok na digitální licenci, již prohlásilo, že o celoplošné pozemní digitální vysílání nemá zájem, Febio TV režiséra Fera Feniče nyní shání finanční investory, konstatuje E15.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.