Hlavní navigace

Multiplex A vysílá i v Brně, po Invexu se ale odmlčí

21. 10. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 10. 2005

Televizní diváci v Brně mohou ode dnešního dopoledne naladit na kanále 40 signál digitální sítě A (mapa pokrytí – pozor, jde o uvažované pokrytí při spuštění dvou vysílačů; nyní se vysílá pouze z Barvičovy ulice směrem k areálu brněnských výstav a veletrhů). Multiplex nabízí stejný program jako v Praze: televizní stanice ČT1, ČT2, ČT24, Nova a rozhlasové okruhy Českého rozhlasu ČRo 2 – Praha, ČRo 3 – Vltava, ČRo Radio Česko, ČRo D-dur a ČRo Leonardo.

Cloud23

Vysílání je testovací a potrvá jenom po dobu veletrhu Invex. Poté ho České radiokomunikace vypnou, aby se technologicky připravily na spuštění řádného vysílání, které je naplánované na únor příštího roku. Na rozdíl od nynějšího testu umožní vkládání regionálních relací, například Jihomoravského večerníku na ČT nebo Právě dnes na Nově. Zkušební vysílání přebírá centrální program z Prahy včetně regionálních vstupů z metropole a středních Čech. Více o spuštění multiplexu A v článku Digitální televize je tu, startuje řádné vysílání.

Od 7. října v Brně digitálně vysílá také hudební televize Óčko. Diváci ji naladí na kanálu 25 v experimen­tálním multiplexu Českého Telecomu. Jde jen o krátkodobý experiment, který skončí 7. prosince. Telecom chce na Óčku vyzloušet některé interaktivní služby, jejich prezentaci rovněž naplánoval na Invex. Mapu pokrytí signálem Óčka najdete zde.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).