Hlavní navigace

Česká televize chce digitálně pokrýt celé Česko do 8. srpna 2008

21. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 5. 2007

Do patnácti měsíců by měla Česká televize digitálně vysílat na celém území České republiky. Alespoň to tvrdí náměstek ministra vnitra pro informatiku Zdeněk Zajíček, podle něhož ČT při jednáních s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) a během příprav „digitální“ novely vysílacího zákona deklarovala zájem pokrýt celou republiku digitálním signálem do 8. srpna 2008.

MMF tip early

Jde o datum, ke kterému chce ČT digitálně šířit všechny čtyři programy po celém území České republiky. Tento záměr deklarovala již několikrát a váže ho k Letním olympijským hrám v Pekingu, které v tu dobu začínají, řekl Zajíček serveru DigiZone.cz. Podle náměstka je ale možné, že se tento termín nepodaří dodržet: Pak by se celý časový harmonogram se zaváděním digitálních sítí, včetně multiplexů pro komerční televize, posunul.

Česká televize zahájí ještě do konce letošního června digitální vysílání v severních Čechách, kde se o multiplex podělí s Novou a Českým rozhlasem. Vlastní veřejnoprávní multiplex s programy ČT 1, ČT 2, ČT 4 Sport, ČT 24 a sedmi okruhy Českého rozhlasu by chtěla do letošních Vánoc spustit na Plzeňsku, Pardubicku a Jihlavsku. Poslední výpočty ale ukazují, že na Pardubicku a Jihlavsku by mohly nastat velké problémy s rušením dalších kmitočtů. U Plzeňska taková potíž není.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).