Hlavní navigace

Na Ještědu začala výměna vysílací antény

12. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
12. 6. 2009

UVNITŘ FOTO Liberecký vysílač Ještěd dnes možná novou anténu pro digitální vysílání nedostane. V tuto chvíli totiž nad ním vládne velmi hustá mlha. Zatím vyčkáváme, jak se bude situace dále vyvíjet, sdělila serveru DigiZone.cz mluvčí společnosti České Radiokomunikace Marie Fianová. V případě, že by se mlha rozpustila a vrtulník Kamov Ka-32 se švýcarskou posádkou mohl vzlétnout, uskuteční se výměna dnes.

V případě, že se počasí neumoudří, Radiokomunikace mají na výměnu antény ještě zítřek, což by pro mnohé civilisty byl jistě příznivější termín, protože je víkend. První let Kamova měl proběhnout již dnes mezi osmou a desátou hodinou dopolední. Novináři a televizní štáby však měli sraz již v 7:40. V 8:00 se uzavřela příjezdová komunikace na Ještěd. O tom, jak ČRa naplánovaly výměnu, se můžete přesvědčit na následující mapce, kterou dostal DigiZone.cz k dispozici.

AKTUALIZOVÁNO 12:39 – České Radiokomunikace nakonec rozhodly o tom, že vrtulník poletí ještě dnes.

14:17 – První kus staré vysílací antény bys snesen.

15:57 – Těžkotonážní vrtulník musí vzlétnout celkem osmkrát, nejprve postupně sejme čtyři díly staré antény a pak na vrchol usadí čtyři díly antény nové. Akci zachytil až v Jablonci nad Nisou čtenář Jan Novák. Nová 20 metrů dlouhá anténa převezme vysílání na konci července. Nebude plným výkonem vysílat na sever a severozápad, kde leží Německo a Polsko.

TIP: Vyfoťte výměnu antény na Javořici a Ještědu a vyhrajte set-top-box!

BRAND23 Workshop

VIDEO: Situace na Ještědu prostřednictvím kamery na holidayinfo.cz


Plán letu vrtulníku Kamov Ka-32 a přístup na vysílač Ještěd. Kliknutím na obrázek ho zvětšíte.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).