Hlavní navigace

Na satelitu Astra začalo fungovat video na vyžádání dostupné skrze HbbTV

23. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTOGALERIE – Flimmit má v současné době okolo dvou tisíc tří set titulů, a to nejen filmů, ale také seriálů. Zastoupena je ve velké míře především rakouská produkce

Hybridní vysílání označované zkratkou HbbTV je zajímavou technologií nejen pro vysílatele, ale mimo jiné i pro poskytovatele VOD služeb (videa na vyžádání). Dobře vědoma si je toho i rakouská společnost Flimmit, která je provozovatelem stejnojmenného portálu s tvorbou převážně menších filmových studií a nezávislou produkcí. Od včerejšího dne je VOD Flimmit dostupné prostřednictvím satelitní pozice 19,2 stupně východně, družice Astra 1KR. Jde pravděpodobně o vůbec první placený portál, který je zde touto cestou dostupný. Na podobném principu funguje například i TV Mediathek. Ta je však k dispozici volně.

ČTĚTE TAKÉ: Polská veřejnoprávní televize otestovala Ultra HD přenos v rámci technologie HbbTV

MMF23 tip3

Flimmit má v současné době okolo dvou tisíc tří set titulů, a to nejen filmů, ale také seriálů. Zastoupena je ve velké míře i samotná rakouská produkce, což je vzhledem k působnosti služby, kterou je možné spustit i v České republice a na Slovensku, pochopitelné. Ze dvou třetin je však k dispozici produkce evropská. Kromě chytrých televizorů si mohou zájemci pustit tuto službu také prostřednictvím mobilních telefonů, tabletů a pochopitelně i na počítači. Hybridní vysílání by mohlo být do budoucna zajímavou výzvou i pro provozovatele podobných služeb v České republice, například Topfun, případně Voyo.cz.

Parametry příjmu: Astra 1KR (19,2 stupně východně), 11273/H, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK, ID flimmit, kódování žádné (FTA)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).