Již od pátečního večera je možné nad Českou republikou zachytit vysílače, které do ní běžně nedosáhnou, případně je jejich pokrytí na našem území značně omezené. Mohou za to pochopitelně jevy, které jsou spojené s podzimními měsíci – tvoří se ranní mlhy, slunce již nemá takovou sílu a vliv na dobré šíření má také tlaková výše. Dobré podmínky je možné zaznamenat jak u TV tak i rozhlasu.
ČTĚTE TAKÉ: Dnes ráno se dařilo dálkovému příjmu televize, v Praze „šli“ Rakušáci
Nejlepší příjmové podmínky nad Českem bylo možné zaznamenat v sobotu. Jejich rysem bylo to, že trvaly nezvykle dlouho. Zatímco běžně jsou dobré podmínky maximálně do deváté nebo desáté hodiny dopolední, ty z 24. září vydržely až do přibližně půl čtvrté odpoledne. Po celou tu dobu bylo možné například v Praze zachytit signály z Německa i Rakouska včetně Alp. V místní kvalitě hrála například Antenne Bayern z vysílače Hochries, který byl od místa příjmu vzdálen přes 300 km.
NEPŘEHLÉDNĚTE: Dálkový příjem televizního vysílání: jak na něj?
Nemile mohla některé běžné posluchače překvapit síla jihlavského vysílače Javořice. Ten na okrajových místech Prahy dokonce vytlačil na frekvenci 90,7 MHz lokální Rádio Ethno. Z Vysočiny je na tomto kmitočtu šířen Radiožurnál. S překvapivou silou se v noci z neděle na pondělí ozvaly
i vysílače šířící DVB-T. Na vybraných místech hlavního města bylo možné přijímat 31., a dokonce i 21. kanál operátora ORS, rakouská obdoba Českých Radiokomunikací.