Hlavní navigace

Národní koordinátor Duspiva hostem Českých médií a RTA

16. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
16. 2. 2009

Hostem nedělního videorozhovoru serveru Česká média a Regionální televizní agentury (RTA) byl tentokrát národní koordinátor tuzemské digitalizace Zdeněk Duspiva. Ten řekl, že výhodou státního informačního webu www.digtalne.tv a informační linky 800 906 030 je skutečnost, že jsou pravidelně aktualizovány a umožňují tedy okamžité vkládání novinek, které se právě staly. Plusem může být také dovysvětlení některých skutečností, které nemusí být lidem srozumitelné.

K TÉMATU: Zdeněk Duspiva: Digikampaň už běží, začala loni na podzim

ICTZ23

Duspiva promluvil o tom, jak je školen personál pro obsluhu těchto komunikačních prostředků. Již od počátku listopadu jsme zahájili zkušební provoz právě proto, abychom přibližně osmnáctičlenný tým telefonistů dokázali proškolit a abychom je otestovali, konstatoval Duspiva, který si služby bezplatné linky pochvaloval. Ten také řekl, že proběhne speciální akce, která se zaměří na společné televizní antény (STA), kdy společenství vlastníků a družstva obdrží informace nutné k úpravě STA.

Půlhodinový videorozhovor s národním koordinátorem přehrajete zde.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.