Hlavní navigace

Nedostatek kanálů v DVB-T? V Jižním Tyrolsku jich mají 133

25. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 1. 2010

Je vám málo přibližně 13 televizních stanic v terestrickém digitálním vysílání? Pak by vaše potřeby jistě uspokojilo Jižní Tyrolsko, které úspěšně dokončilo proces digitalizace loni v listopadu. V současné době je zde dohromady možné přijímat až neuvěřitelných 133 televizních stanic. Jedná se ale pochopitelně o celkový počet. Ve většině oblastí jde o dva multiplexy s přibližně osmi programy.

K TÉMATU: Digitální televize v severní Itálii podle Berlusconiho

Největší počet programů je tak možné přijímat v oblasti Bolzana (Bozen). Velmi slušný výběr tak mají podle časopisu DiGITAL fernsehen nejen diváci ve městech ale i na vesnicích. K dispozici je nejen signál německé, rakouské, švýcarské a italské veřejnoprávní televize, ale také mnoha lokálních stanic, které však svou obrazovou kvalitou mnohdy mají co dohánět i oproti českému DVB-T. V severní Itálii však většinu stanic v digitálních multiplexech ovládá italský premiér Silvio Berlusconi.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).