Hlavní navigace

Nekódovaný HD kanál Servus TV otestuje o víkendu 3D

Vysílání ve třetím rozměru bude o víkendu testovat rakouský komerční kanál Servus TV. Ten šíří svůj signál nekódovaně v HD podobě prostřednictvím satelitu Astra na pozici 19,2 st. východně, stejně tak i v SD kvalitě. V té je také dostupný v rakouském digitálním terestrickém multiplexu B. Mohou ho tak sledovat čeští diváci v příhraničí.

Interka19

Podle webových stránek této rakouské televize, jejímž provozovatelem je tamní pobočka nápojového koncernu Red Bull, bude probíhat zkušební vysílání od 24. do 26. dubna. Obsahem bude několik klipů, které se objeví vždy před vybranými pořady. Aby testování nebylo příliš rušivé, bude probíhat v noci nebo nad ránem. 24. dubna to bude v 1:30 a 4:40, 25. dubna okolo 1:05, 4:45 a 7:45 a 26. dubna v 1:20 a přibližně v 5:35. Podrobnosti k testovacímu vysílání jsou uvedeny zde.

Pro sledování krátkých promo videí bude nutné vlastnit speciální brýle složené z modrého a žlutého filtru. Ty však zájemcům Servus TV pošle zdarma. Jediné, co musí člověk udělat, je poslat zprávu na e-mailovou adresu zřízenou speciálně pro tento účel – 3D@servustv.at. Zde pak stačí uvést pouze své jméno a adresu, kam mají být zaslány. Servus TV se na svých webových stránkách chlubí také tím, že je jedinou stanicí, která bude takto vysílat.

Našli jste v článku chybu?