Hlavní navigace

Nekódovaný kanál DanceTrippin TV ukončil distribuci na pozici Skylinku a CS Linku

4. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už před třemi lety se snažila diváky zaujmout jiná taneční stanice s názvem Dance TV. Její signál v HD rozlišení ale vydržel na satelitu pouhý rok. Na ostré vysílání nikdy nepřešla.

Nizozemský hudební kanál DanceTrippín TV, který byl šířen v nekódované podobě prostřednictvím satelitní pozice 23,5 stupně východně, tedy družici Astra 3B, přes kterou distribuují svůj signál i služby Skylink, CS Link a T-Mobile Televize, ukončil k 31. květnu oficiálně své šíření přes tuto platformu. V praxi došlo k odpojení signálu až dnes, v úterý 4. června. DanceTrippin TV se charakterizuje jako televize, která nabízí vysoce kvalitní taneční hudbu na všech platformách, a to jak prostřednictvím klasického vysílání, tak i on-line a na mobilních zařízeních.

cif-tip-firmy

Z ARCHIVU: Nekódovaná satelitní televize Dance TV HD se připravuje na start

Ke konci televize se serveru DigiZone.cz podařilo získat stručné vyjádření přímo i od jejího generálního ředitele Tima Metze. Změnili jsme způsob distribuce našeho signálu, a proto bylo vysílání ze satelitu Astra 3B staženo. Operátorům, kteří o signál projeví zájem, nabízíme náhradní řešení, konstatoval Metz. DanceTrippin TV přitom není prvním tanečním kanálem, který tuto pozici opustil. Už před dvěma lety se ke stejnému kroku rozhodla jiná televize, a to shodou okolností nizozemská Dance TV HD. Ta šířila svůj nekódovaný signál navíc v HD kvalitě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.