Hlavní navigace

Německo má od včerejška placenou televizi přes DVB-T

16. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 10. 2009

V zemích, které obklopují Českou republiku, dosud nefungovala placená digitální terestrická televize. To se však od včerejška změnilo. Lucemburská skupina RTL Group spustila již před několika týdny v německém Stuttgartu pilotní projekt pay-tv prostřednictvím DVB-T a ve čtvrtek ho uvedla do ostrého provozu, který tím pádem zahájil komerční nabídku. RTL svou službu nazvala Viseo+.

ČTĚTE TAKÉ: RTL zváží, zda bude v DVB-T vysílat v MPEG-2 nebo MPEG-4

V rámci DVB-T je v kompresi MPEG-4 šířeno v multiplexu šest kanálů. Čtyři stanice běží volně a dvě jsou kódované. Jde o programy RTL, Vox, RTL 2, Super RTL a kryptované RTL Crime a Passion. Pro příjem je nutné být vybaven set-top-boxem, který zvládá onu kompresi a má integrovanou čtečku podmíněného přístupu se systémem Conax. Teoretický zásah nové platformy, která vznikla ve spolupráci se satelitním operátorem Eutelsat, se odhaduje na 1,6 milionu diváků. V prosinci dojde k její expanzi do Halle.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.