Hlavní navigace

NetMonitor: ve zveřejněných nových datech o návštěvnosti jsou chyby

David Slížek

První zveřejnění dat podle upravené metodiky se NetMonitoru úplně nepovedlo. V červnových údajích jsou chyby a realizátor pracuje na nápravě.

Doba čtení: 1 minuta

„Vážení uživatelé dat NetMonitoru, upozorňujeme, že v červnových multiplatformních datech bylo odhaleno několik chyb a nedostatků,“ omlouvá se na svém webu Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR).

Publikování prvních dat podle nové metodiky, která měla jednak zrychlit dodávku dat a hlavně rozdělit výstupy podle zařízení (desktop – mobily – tablety), se tak úplně nepovedlo.

„Hlavní datová sada NetMonitoru, tj. měsíční data v tzv. gemfile, je v pořádku,“ ujišťuje ale výkonná šéfka SPIRu Kateřina Hrubešová

„Problémy vznikly při generování červnových dat při přechodu na novou metodiku NetMonitoru u tzv. offline reportů. Některá data v tomto reportu nejsou v pořádku (např. chybějící uzly, chybná data v reportu přes všechny platformy), došlo k poklesu dat za mobilní platformy u některých provozovatelů a chybí některá data a struktury sekcí v online aplikaci,“ vysvětluje.

Na tahu je teď realizátor měření, firma Gemius, která podle SPIRu pracuje na nápravě. Offline reporty by měly být publikovány znovu opravené ještě během dnešního dne, na úpravách dat přístupných v online aplikaci se pracuje.

Našli jste v článku chybu?