Hlavní navigace

Nová česká televize Regina už testuje na satelitu a pražském DVB-T

2. 1. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ FOTO A VIDEO – Nová stanice si klade za cíl oslovit především diváky starší 45 let, kterým chce nabídnout nenásilnou zábavu a také možnost vzdělávat se díky některým poradenským pořadům.

Krátce po jedenácté hodině na satelitu Astra 3B a přibližně o půl hodiny později prostřednictvím Regionální sítě 4 společnosti Prague Digital TV spustila dnes své zkušební vysílání nová česká televize Regina. Jak uvedl tento týden pro server DigiZone.cz její jednatel Jan Saavedra, ostrý provoz by měl začít na přelomu ledna a února. Televize chce především oslovit diváky v cílové skupině 45+, kteří na obrazovkách dalších kanálů nenajdou vhodný program a stěžují si především na násilný obsah, jež stávající stanice nabízejí.

Testovací obrazovka televize Regina
Autor: repro foto TV Regina

Testovací obrazovka televize Regina

K TÉMATU: V Praze a na satelitu Astra bude vysílat nová televize Regina, zaměří se na diváky 45+

Na satelitu Astra 3B bude televize Regina šířena jako volně dostupný kanál. Znamená to, že pro jeho sledování nebude nutné vlastnictví jakékoliv dekódovací karty. Na stejné bázi už fungují například kanály ČT 24, Óčko, TV Noe a některé další. V rámci Regionální sítě 4, za níž stojí ostravský podnikatel Leoš Pohl, se TV Regina objevila na programové pozici po kanálu Slovak Sport. Jeho provozovatel se rozhodl stanici z multiplexu stáhnout na žádost operátorů. Ti požadovali, aby atraktivní obsah nebyl dostupný na klasickou anténu, což by je znevýhodňovalo.

ČTĚTE TAKÉ: Poradenská a vzdělávací televize Regina získala satelitní licenci

ICTZ23

Televizní diváci se mohou těšit na obrazovce Reginy také na známé televizní tváře z minulosti. Tou nejatraktivnější bude pravděpodobně Zuzana Bubílková. I na obrazovce Reginy má nabídnout pořad, který se zaměří na politickou satiru. Dále se do týmu stanice podařilo získat například Pavlínu Filipovskou, Ivanku Devátou nebo Evu Hruškovou. Poslední zmiňovaná herečka a scénáristka by měla pro Reginu připravovat dětský blok. Ten se začne vysílat od dubna nebo května. Fungování kanálu má být financováno z vlastních zdrojů a podle Saavedry i díky „bezúročným půjčkám od jeho přátel“.

Parametry příjmu (satelit): Astra 3B (23,5 stupně východně), 12070/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.