Hlavní navigace

Nova má dostat jednu bonusovou licenci, míní čtenáři DigiZone.cz

16. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 2. 2007

Pokud by záleželo na čtenářích DigiZone.cz, získala by televize Nova za vrácení analogových kmitočtů jednu bonusovou licenci pro celoplošné digitální vysílání. Vyplývá to z ankety, které se k dnešnímu dni zúčastnilo 189 respondentů. Jednu bonusovou licenci Nově přisuzuje 57 procent, zatímco 35 procent čtenářů by televizi žádnou další licenci nedávalo.

NMKT21_tip EARLY

Pouhých osm procent respondentů by Nově udělilo dvě až čtyři bonusové licence. Sama televize svou představu oficiálně nesdělila. Loňská novela zákona o rozhlasovém a televizním vysílání počítala s jednou bonusovou licencí, jejíž vydání bylo podmíněno lhůtou, v níž se měla televize přihlásit k plnění Technického plánu přechodu na digitální vysílání (TPP). Do uplynutí této lhůty ale Český telekomunikační (ČTÚ) úřad TPP nevydal.

V neformálních rozhovorech zástupci Novy připouští, že by si dokázali představit vlastní digitální multiplex s třemi až čtyřmi bonusovými programy. Člen Rady ČTÚ Petr Štěpánek nedávno v rozhovoru pro Český rozhlas uvedl, že komerční televize by chtěly tři bonusové licence, on sám by jim udělil dvě. Podle generálního ředitele Novy Petra Dvořáka by televize chtěla o počtu bonusových licencí vyjednávat se státem, to však nelze bez toho, aniž by vláda určila konkrétního vyjednavače s dostatečně silným mandátem.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.