Hlavní navigace

Nova má druhá nejsledovanější videa na internetu. ČT je čtvrtá

23. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 6. 2010

UVNITŘ PODROBNÁ DATA Nejsledovanějšími videi na českém internetu jsou ta, která jsou umístěna na serveru Stream.cz. Vyplývá to ze včera zveřejněných dat sledovanosti Netmonitor pro Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR). Videa na Streamu.cz shlédlo v dubnu letošního roku 1.424 tisíc unikátních uživatelů (RU). Hned za tímto serverem se umístila televize Nova, která měla 913 tisíc RU. Oproti Streamu.cz je to tedy o více než půl milionu unikátních uživatelů méně.

ICTZ23

DOKUMENT: Streaming report SPIR za duben 2010 (PDF, 247 kB)

Další televizí, která je v TOP 5, je ta veřejnoprávní. Dostala se na čtvrté místo s 490 tisíci RU. Mezi Novou a Českou televizí je zpravodajský server iDNES, třetí pozice, který měl v dubnu 516 tisíc unikátních uživatelů. Ke zveřejnění takzvaných dat zhlédnutí multimediálního obsahu, tedy sledovanosti streamovaného videa a konzumace flashových her, dochází vůbec poprvé. Právě proto je v tomto žebříčku i Geewa, která nabízí na webu takzvané flashové hry. Jedná se o první analytické údaje o počtech reálných uživatelů, množství přehraných materiálů a stráveném čase na měřených internetových médiích, konstatovala výkonná ředitelka SPIR Kateřina Hrubešová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.