Hlavní navigace

Nová mBank 2.0 je dostupná pro iOS, chystá se podpora platebních QR kódů

14. 1. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: mBank
Aplikace mBank 2.0 dosud podporovala jen Android, ale teď je i pro iOS. Klienty mBank by měl zajímat také nový ceník pamatující na nepoužívané účty (resp. karty).

Druhá generace mobilní aplikace mBank pro tzv. smartbanking vyšla konečně ve verzi pro iPhone, iPad a iPod Touch. Banka nyní informovala o její dostupnosti v Apple AppStore. Inovovaná aplikace vyžaduje iOS 7.0 a vyšší. Verze pro mobilní zařízení se systémem Android byla uvolněna již začátkem prosince loňského roku.

Druhá generace mobilní aplikace mBank je kompletně přepracovaná a navazuje na přebudované internetové bankovnictví, které jmenovaný finanční ústav spustil před necelým rokem (viz galerie screenshotů). Změnilo se uživatelské prostředí i dostupné funkce. Další banka slibuje doplnit v průběhu následujících měsíců.

Aktuální verze přichází se zjednodušenou autentizací. Pro úspěšné přihlášení stačí nově zadat pouze dříve zvolený krátký číselný kód (PIN). Instalaci aplikace na konkrétním zařízení je samozřejmě nutné nejdříve autorizovat přes klasické internetové bankovnictví. Všeobecné informace jsou nově dostupné i bez přihlášení.

Dalším příkladem inspirace u aplikací konkurenčních bank je interaktivní mapa, ve které lze nyní vyhledávat bankomaty. Mezi nově zapracované funkce patří rovněž rychlý převod peněz mezi vlastními účty a tzv. platba na mobilní telefon. Překvapivě však nejsou podporovány platební QR kódy, ale to se má časem změnit.


Zdroj: mBank / Apple AppStore

Mobilní aplikace mBank 2.0 pro platformu iOS 7.0 a vyšší.

Mohu prozradit, že v tomto roce rozšíříme aplikaci o čtečku QR kódů, která po naskenování automaticky vyplní všechny údaje potřebné pro platbu," uvedl Bronislav Dvořáček, ředitel vývoje mBank. Platební kódy, které standardizovala Česká bankovní asociace, oslavily loni koncem listopadu své druhé narozeniny.

„Spící“ účet s kartou již nebude zadarmo

Ne všichni klienti změny, kterými mBank prochází, vítají s nadšením, takže někteří z nich svůj účet přestali používat, ale s jeho rušením se neobtěžovali. Zde je vhodné připomenout, že na nepoužívané účty „myslí“ nový ceník služeb platný od 1. března 2015, přestože banka nově garantuje, že vedení účtu bude vždy zdarma.

TIP: Podrobněji se novému ceníku věnuje náš sesterský server Měšec.cz.

Jak se nový ceník dotýká tzv. spících účtů? Od března mBank zavádí poplatek nikoliv za vedení účtu samotného, ale za vydanou platební kartu. Měsíčně činí 29 Kč. Platit ho nebudou muset klienti, kteří kartou měsíčně utratí minimálně 500 Kč. A samozřejmě klienti, kteří si platební kartu dosud nenechali vydat.

MM socky3

Zřejmě nebude překvapením, že zrušení účtu není stejně snadné jako jeho založení. Nový účet je možné zřídit, aniž by člověk vytáhl paty z domu. Zrušit účet a ukončit veškeré vztahy s mBank lze dle její infolinky pouze doporučeným dopisem s notářsky ověřeným podpisem nebo osobně v kiosku banky, jejichž síť je ovšem velmi řídká.

Samotný účet lze zrušit ještě telefonicky, ale to se týká pouze klientů s více než jedním účtem, kteří po zrušení účtu díky existenci minimálně jednoho dalšího účtu nadále zůstávají klienty banky Zrušit jediný existující účet a ukončit smluvní vztah s bankou je možné podle infolinky mBank pouze výše popsanými „off-line“ způsoby.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.