Hlavní navigace

Nova: Nedali jste nám dost času, vyjádříme se až 4. června

22. 5. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
22. 5. 2007

Televize Nova neodevzdala svoje připomínky k návrhu legislativních změn v termínu, který pro ně vymezilo Ministerstvo vnitra a který dnes vypršel. Ministerstvo vnitra dalo TV Nova šibeniční termín dvou pracovních dnů, do kterých se měli naši právníci i technici k tomuto návrhu vyjádřit,, uvedl dnes v tiskovém prohlášení ředitel nejsledovanější komerční televize Petr Dvořák. Nova obdržela digitální novelu ve čtvrtek 17. května a vyjádřit se měla do dnešní osmé hodiny ranní.

Zadaný termín pro odevzdání připomínek však naprosto neumožnil TV Nova zpracovat detailní právní a technickou analýzu a připravit seriozní stanovisko k návrhu. Žádná společnost vlastněná mezinárodní společností obchodovanou na americké burze by nedokázala během takto krátké doby připravit připomínky k zásadnímu legislativnímu návrhu rozhodujícímu o podmínkách jejího podnikání v příštím desetiletí, komentuje Nova svůj postoj v tiskové zprávě.

Petr Dvořák navíc konstatuje: Dobře míněná snaha o pokrok digitalizace byla tímto neúměrným spěchem podle našeho názoru spíše poškozena. Vyzýváme proto Ministerstvo vnitra, aby prodloužilo lhůtu pro doručení připomínek i svou vlastní osmihodinovou lhůtu pro jejich vyhodnocení a zapracování do návrhu novely zákona.

Nova svoje připomínky navzdory promeškané lhůtě svoje připomínky zpracuje, a to do 14 dní. Podle ředitele televize s nimi 4. června pak seznámí veřejnost. O pouhý den později přitom začíná schůze Poslanecké sněmovny, na které se měla ministerská novela projednávat. Předtím ji navíc musí projednat ještě vláda.

Všichni zájemci o digitalizaci se musí každopádně zatím spokojit se vzkazem z tiskové zprávy: TV Nova vítá snahu posunout kupředu proces digitalizace televizního vysílání v České republice.

BRAND23 Workshop

Připomeňme si, že 14. a 15. května se v Praze sešel management vlastníka Novy, americko-bermudské společnosti CME, aby diskutoval mj. o digitalizaci. Tehdy nebyl současný návrh digitální novely Ministerstva vnitra ještě známý, ale v nějaké blízké podobě už existoval. Odkazuje se na něj totiž Asociace digitálních televizí ve svém dopise majiteli a zakladali CME Ronaldu Lauderovi z neděle 13. května.

TISKOVÁ ZPRÁVA: TV Nova nedostala dostatečný prostor vyjádřit se k novému plánu digitalizace

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).