Hlavní navigace

Nova s vypínáním plzeňského analogu na webu nepočítá

30. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 9. 2009

Přístup televize Nova k digitalizaci terestrického vysílání na Plzeňsku je všeobecně známý, a tak se není čemu divit, že česká komerční jednička o ní neinformuje ani na svých webových stránkách. Na adrese www.nova.cz/di­gitalizace diváci nenajdou o oblasti Plzeňska a Karlovarska jedinou zmínku. Poslední zde zveřejněný text je z 29. ledna. Ten byl následně aktualizován 3. května a věnuje se Praze.

MM socky3

Nova o vypínání analogového terestrického vysílání v ucelené oblasti neinformovala ani ve své hlavní zpravodajské relaci Televizní noviny. Výjimkou byla naopak Česká televize a TV Prima. ČT včera do vysílání přichystala minutu a půl dlouhou reportáž Zdeňka Soukupa, komerční dvojka se věnovala již v pondělí atomuto významnému kroku ve Zprávách TV Prima, kde byl osloven její technický ředitel Patrik Slavík, národní koordinátor Zdeněk Duspiva a několik diváků tzv. z ulice.

Televize Nova své stanovisko k vypínání analogového vysílání na Plzeňsku přednese novinářům na dnešním mimořádném brífinku, ze kterého vám přineseme okamžitě aktuální informace.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.