Hlavní navigace

Nová vídeňská televize Schau-TV bude i na satelitu Astra

3. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 10. 2011

Programová pozice Schau TV, která se objevila v sobotu 1. října na novém transpondéru (frekvenci) satelitu Astra 1KR, pozice 19,2 stupně východně, patří stejnojmenné vídeňské televizi, jež by měla odstartovat během tohoto podzimu. Jak informoval deník Die Presse a další média, stanice bude zaměřena na informace, zábavu, sport, kulturu a pochopitelně i dění v hlavním městě Rakouska.

ČTĚTE TAKÉ: Na satelitu Astra se objevily nové rakouské programy ORF Sport+ a ATV II

BRAND

Nová televize bude sázet na propojení klasického televizního vysílání, sociálních médií a internetu. Program počítá také se šířením přes klasickou terestrickou anténu (DVB-T), a to v multiplexu B, v němž jsou již šířeny programy 3sat, ORF Sport+, Puls 4 a Servus TV. Smlouva již byla uzavřena se společností ORS, tamním telekomunikačním operátorem a dceřinou firmou veřejnoprávního rozhlasu a televize ORF. Podle prvotních informací to vypadá, že projekt této stanice by mohl připomínat například pražskou TV Metropol. Vzhledem k povaze kanálu se dá počítat s tím, že jeho vysílání nebude kódováno.

Parametry příjmu: Astra 1KR (19,2 stupně východně), 11244/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).