Hlavní navigace

Nové verze: Skype 4.2 Beta a Miranda IM 0.8.11

I přes všechny peripetie vývoj VoIP klienta Skype pokračuje a aktuálně vývojáři předložili k veřejnému testování betaverzi klienta Skype pro Windows ve verzi 4.2. Kromě již tradičního slibu opět o něco vyšší kvality přenášených hovorů je na seznamu novinek i jedna dosti zajímavá a žádaná funkce: přepojení hovoru. Již navázaný hovor tak nyní půjde přepojit na jiného uživatele služby Skype, ale také přepojit na klasické telefonní číslo. Betaverzi, která ještě slibuje třeba lepší spolupráci s…
Jiří Macich ml.
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

I přes všechny peripetie vývoj VoIP klienta Skype pokračuje a aktuálně vývojáři předložili k veřejnému testování betaverzi klienta Skype pro Windows ve verzi 4.2. Kromě již tradičního slibu opět o něco vyšší kvality přenášených hovorů je na seznamu novinek i jedna dosti zajímavá a žádaná funkce: přepojení hovoru. Již navázaný hovor tak nyní půjde přepojit na jiného uživatele služby Skype, ale také přepojit na klasické telefonní číslo. Betaverzi, která ještě slibuje třeba lepší spolupráci s novým hlavním panelem ve Windows 7, si můžete stáhnout ze stránek projektu. (skype.com)

Nové verze se po několika dnech dočkal opět i známý instant-messagingový klient Miranda IM. Aktuální ostrá verze tohoto open source programu nese označení 0.8.11 a podporuje znázorňování průběhu transferu souboru přímo na hlavním panelu v nových Windows 7. Opět došlo i na opravy. České uživatele asi bude nejvíce zajímat, že při využívání ICQ by již nová Miranda IM neměla padat, když se avatar načítá z vyrovnávací paměti. U komunikační služby Yahoo Messenger bylo upraveno zobrazování upozornění na příchozí e-maily a odstraněn by měl být problém s přihlášením. Stahovat můžete třeba ze Slunečnice.cz. (miranda-im.org)