Hlavní navigace

Nový kanál Spike pro muže od MTV získal licenci v Česku

6. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 8. 2010

Společnost MTV Networks získala na posledním zasedání od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) satelitní licenci pro provozování kanálu Spike. Kromě České republiky bude moci být spuštěna tato stanice také v Polsku, Rusku, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Izraeli, na Ukrajině, v Jihoafrické republice, Nigérii a Keni. MTV prezentuje tuto stanici jako všeobecně zábavný televizní program zaměřený na americkou produkci s vysíláním v angličtině.

Ve Spojených státech již kanál působí od roku 1983 s heslem Get More Action (Získej více akce). Na tomto kanálu běží například řada populárních seriálů, mezi které patří například CSI: Miami nebo CSI: New York. Tato stanice z portfolia MTV Networks by vyplnila mezeru, kterou společnost Viacom, provozovatel kanálu, v České republice má. Jak je z jejího popisu patrné, míří především na starší cílovou skupinu, kterou nezajímají různé reality show a videoklipy.

Více o kanálu Spike naleznete na jeho webových stránkách.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).