Hlavní navigace

O2 vrací ženu do vedení. Regulaci a inovaci šéfuje Pospíšilová

10. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po pěti letech ve firmě se právnička dostala do nejužšího vedení Kellnerova operátora. Zdědila i část agendy Gustava Grundina.

Nastoupila do právního oddělení O2 v roce 2011 jako specialista pro oblast soutěže a regulace. Firma Kateřinu Pospíšilovou ulovila na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Do regulovaného operátora tak přešla z pozice tajemnice rozkladové komise pro oblast hospodářské soutěže.

Teď je novou členkou vedení a od května je zodpovědná za oblast strategie, inovace, regulaci a soutěžní právo. Jde o víceméně novou pozici, protože inovace a strategie měl na starosti Gustav Gudrin. Pospíšilová bude mít na starosti inovace, ale startupová akcelerátor Bolt bude i nadále spadat přímo pod generálního ředitele Tomáš Budníka

MMF24

Pospíšilová byla v poslední době u všeho, co se v O2 dělo. A to včetně dělení firmy. „Nezastupitelnou roli sehrála také při vyjednávání a přípravě smluvní dokumentace ve věci sdílení mobilních sítí se společností T-Mobile a také v celé řadě klíčových právních případů,“ komentuje Budník.

Pospíšilová kromě nových oblastí bude sledovat především právo. I nadále pod ní spadá tým regulace a soutěžního práva, řízení smluvních vztahů s virtuálními operátory a monitorování evropského i národního regulačního a právního rámce. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).