Hlavní navigace

O2TV získala letos čtyři tisíce nových klientů, blíží se k dvousettisícové hranici

13. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: O2
Podle operátora má na růstu klientské základny podíl i nově zavedená služba O2TV Go, která umožňuje díky stejnojmenné aplikaci sledovat televizní vysílání na mobilních zařízeních.

Čtyři tisíce nových klientů získal za první čtvrtletí pro svou službu O2TV operátor O2 Czech Republic. Vyplývá to z hospodářských výsledků, které zveřejnila telekomunikační společnost dnes ráno. Zatímco na konci loňského roku firma evidovala 184 tisíc klientů svého IPTV produktu, ke konci března to bylo 188 tisíc zákazníků. Operátor se tak pomalu začíná přibližovat k dvousettisícové hranici. Počet klientů O2TV tak meziročně stoupl o 18 %. Operátor mimo jiné nabízí v rámci své služby třicetihodinový archiv, možnost zpětného přehrání, přístup k portálu HBO GO a další možnosti.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: V nabídce IPTV služby O2TV se objeví po Sportu 2 HD i Sport 1 HD

Na růstu O2TV má ale podle operátora vliv i další faktor. Svůj podíl na tom má i nově zavedená služba O2TV Go, která umožňuje díky stejnojmenné aplikaci sledovat televizní vysílání na mobilních zařízeních. Od svého uvedení na trh eviduje už na 300 tisíc stažení, uvedla firma v hospodářských výsledcích. Není vyloučeno, že IPTV produkt bude růst i v následujících měsících. Firma chystá na léto spuštění tematického kanálu O2 Sport, v němž chce jako jeden z taháků nabídnout přímé přenosy fotbalové Ligy mistrů UEFA, tenisové WTA a dalších sportů. O2 Sport chystá pro operátora někdejší šéf Novy Sport Marek Kindernay.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.