Hlavní navigace

Jiří Balvín: Óčko může vysílat v multiplexu 3 do konce listopadu

22. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 9. 2008

Minimálně do konce letošního listopadu bude moci hudební televize Óčko vysílat v zemském digitálním multiplexu 3 v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Vyplývá to z dodatku smlouvy s operátorem této sítě, společností Czech Digital Group (CDG). Dodatek platí do konce listopadu. Stejně tak postupuje televize Z1, řekl v rozhovoru pro server DigiZone.cz generální ředitel Óčka Jiří Balvín.

Óčko, Z1, Public TV a TV Noe měly s CDG původně podepsanou smlouvu na vysílání v multiplexu 3 pouze do konce srpna. Pak se měly znovu dohodnout, případně přejít do jiného multiplexu. Podpis dodatku ke smlouvě o vysílání v multiplexu 3, platný „de facto do konce leotšního roku“, serveru DigiZone.cz už dříve potvrdila výkonná ředitelka lifestylové stanice Public TV Renata Pešková.

ebf - tip do článku - debata

Jedinou televizí, která určitě zůstane v multiplexu 3 i po letošním listopadu, je Prima. Nejen že tato televize vysílá na základě řádné licence pro celoplošné zemské vysílání, ale její český spolumajitel, skupina GES, je zároveň vlastníkem operátora této sítě, společnosti CDG. V multiplexu 3 by se tak měly objevit i další dva bonusové programy Primy: regionální programová síť Prima klub zaměřená na ženy a ještě jeden program, jehož licenci Prima získá na základě souhlasu s harmonogramem digitalizace.

Celý rozhovor s generálním ředitelem Óčka Jiřím Balvínem čtěte zítra na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).