Hlavní navigace

Óčko o vstupu do multiplexu 3 stále jedná

11. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
11. 11. 2011

Hudební televize Óčko se prozatím v pozemním digitálním multiplexu 3 neobjeví, jeho zástupci však stále jednají s operátorem sítě, společností Czech Digital Group (CDG), jejímž vlastníkem jsou České Radiokomunikace. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel stanice Lukáš Hnilička. Vstup do multiplexu 3 je prozatím stále v jednání, potvrdil Hnilička.

MMF24

K TÉMATU: Óčko změnilo plány. V multiplexu 3 chce vysílat celoplošně

O jednáních zástupců Óčka s Czech Digital Group vás server DigiZone.cz informoval v polovině září. Generální ředitel hudebního programu tenkrát našemu webu řekl, že se nyní zvažuje možnost celoplošného šíření u CDG, což bylo velice překvapivé vzhledem k tomu, že televize původně chtěla pokrýt svým signálem pozemně pouze některé lokality, především města jako jsou Praha, Brno, Ostrava nebo Ústí nad Labem. Zvažujeme i jiné možnosti, například vysílání v lokálních multiplexech, uvedl Hnilička. Nedávno se objevilo v regionální síti RTM na Liberecku a Jablonecku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).