Hlavní navigace

Odborník a novinář Jiří Peterka chce do Rady ČTÚ, nahradit by mohl Pavla Dvořáka

Lukáš Polák

Peterka by mohl nahradit v Radě ČTÚ jejího někdejšího předsedu Pavla Dvořáka. Podle informací ČTK by měl být Jiří Peterka nominován do regulačního orgánu za politická hnutí ANO.

Doba čtení: 1 minuta

Jiří Peterka, uznávaný specialista na telekomunikace, novinář, konzultant a dlouholetý spolupracovník serveru Lupa.cz, který provozuje stejně jako DigiZone.cz společnost Internet Info, má zájem usednout jako radní v Českém telekomunikačním úřadě (ČTÚ). Na Peterkovu nominaci upozornila agentura ČTK, neopomenula ji zmínit Lupa.cz. Specializovaný novinář se na našem sesterském serveru věnuje tématům, která jsou mu blízká a souvisejí právě s telekomunikacemi. Svůj první článek pro Lupu napsal již v roce 1998, jeho prozatím posledním textem je analýza Evropou obchází strašidlo online platforem, EU je chce zkrotit.

Z ARCHIVU: Rada ČTÚ je opět kompletní, Ondřeje Filipa nahradil Jan Duben

Content

Peterka by mohl nahradit v Radě ČTÚ jejího někdejšího předsedu Pavla Dvořáka. Podle informací ČTK by měl být Jiří Peterka nominován do regulačního orgánu za politická hnutí ANO. Peterka se již v minulosti o pozici radního ucházel, a to v době, kdy byl ministrem informatiky Vladimír Mlynář. Mezi kandidáty údajně figuruje i Kateřina Kalistová, někdejší předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Ta v současné době pracuje jako náměstkyně ministra kultury a podílí se i na připravovaných změnách mediálních zákonů. O tom, kdo se do ČTÚ jako nový člen Rady dostane, ale nakonec rozhodne vláda.

Jiří Peterka psal v minulosti texty i přímo pro DigiZone.cz. Jejich seznam můžete nalézt zde.

Našli jste v článku chybu?