Hlavní navigace

Odstartovala východočeská televize V1. Podívejte se na její první minuty

10. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Televize V1 nabídne ve svém vysílání aktuální zpravodajství z tohoto kraje, diváci se mohou těšit i na atraktivní dokumenty BBC a nebudou chybět ani pořady někdejší Top TV.

Přesně podle plánu a naprosto bez problémů. Právě takto proběhl včera úderem osmnácté hodiny start nové východočeské televize V1, kterou mohou naladit diváci pozemně v multiplexu 3 z vysílačů Liberec – Ještěd, Trutnov – Černá hora a Pardubice – Krásné. První tváří stanice, jež diváky přivítala u televizních obrazovek, byla moderátorka zpráv Pavla Kindernayová. Zajímavostí tohoto programu je, že zpravodajství bude vysílat živě a nerotuje pouze aktualizovanou půlhodinovou smyčku, jako je tomu například u Jihočeské televize nebo kanálu Zak TV.

K TÉMATU: Východočeská televize V1 odstartuje 9. září, nabídne dokumenty BBC. Od RTA?

Televize měla v rámci zpravodajství zdravici a přání od významné osobnosti kulturního života v České republice – kardinála Dominika Duky. Chtěl bych vám popřát, abyste skutečně byli televizí, která pravdivě, rychle, ale také i o dobrých věcech povzbuzuje naše občany a do jisté míry jim dá hodnotu, aby se dozvěděli, že ne všechno se děje špatně, a že je také mnoho věci, které poctiví lidé dokáží vytvořit a je to pro radost všem, uvedl Duka. Prvním příspěvkem, který v rámci zpravodajství televize odvysílala, byla reportáž o letecké show CIAF 2012. Z té se přihlásila známá reportérka Eva Myšíková.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Diváci vybrali název pro novou Východočeskou televizi. Bude se jmenovat V1

V1 si také nenechala ujít možnost, aby ve vysílání představila svého generálního ředitele Romana Švece. Ten promluvil o nejbližších plánech stanice. Chceme klást důraz na živé zpravodajství. Živé zprávy, živé zpravodajství, by měly být každý den v osmnáct hodin, měly by být pravidelně aktualizované, měly by být nestranné a velmi rychlé by měly přinášet dění z celého našeho kraje, uvedl Švec, který zároveň bez váhání odmítl, že by se televize snažila manipulovat například veřejným míněním a ovlivňovala situaci na tamní politické scéně. V říjnu by měla televize spustit nový dokrývač ve Svitavách.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.