Hlavní navigace

ParlamentníListy.cz diskreditují kandidátku na ředitele Českého rozhlasu

9. 11. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
9. 11. 2010

Společnou dovolenou v Egyptě strávily podle webu ParlamentníLis­ty.cz ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová a předsedkyně Rady Českého rozhlasu Dana Jaklová. Hikelová je přitom jedním z šesti kandidátů na generálního ředitele veřejnoprávního rozhlasu, kterého bude vybírat Rada pod vedením Jaklové. Web dokonce zveřejnil fotografie z včerejšího příletu Jaklové a Hikelové z Egypta, které pořídil na ruzyňském letišti v Praze. Z nich však nevyplývá, že by obě ženy byly na dovolené spolu.

K TÉMATU: Rada Českého rozhlasu vyzvala šest osobností, aby kandidovaly na ředitele

Naprosto to nechápu. Jela jsem na dovolenou, vůbec první v letošním roce, se svojí kamarádkou. Ve skupině, která letěla se stejnou cestovní kanceláří na cestu po Nilu, byla i Dana Jaklová. Nejeli jsme spolu, a ani jsme se na tom nedomlouvaly, řekla serveru DigiZone.cz Hana Hikelová. Podle webu ParlamentníListy.cz jde o jasný střet zájmů, neboť kandidátka na ředitele rozhlasu a šéfka rozhlasové rady odcestovaly na „společnou“ dovolenou v době, kdy se blíží rozhodování radních o novém generálním řediteli ČRo.

ČTĚTE TAKÉ: Začíná výběr radních Českého rozhlasu, který rozhodne o novém řediteli

Danu Jaklovou znám deset let, tykáme si. Kdybych s ní potřebovala něco probrat, nepojedu s ní na dvanáct dní někam na dovolenou. To bych považovala za dost nechutné, hájí se Hikelová. Letenku do Egypta si podle svých slov kupovala na poslední chvíli jako Last minute, a zajišťovala ji i pro svoji známou, která se přátelí s Danou Jaklovou. Jela jsem tam s kamarádkou a Dana Jaklová tam byla se svým bratrem. Samozřejmě jsme spolu v Egyptě mluvily, ale nejely jsme tam spolu, vysvětluje Hikelová.

NAPSALI JSME: Dana Jaklová novou předsedkyní Rady Českého rozhlasu

Totéž potvrdila webu ParlamentníListy.cz i Dana Jaklová: Kdybych to považovala za střet zájmů, tak bych tam nejela. Navíc já tam byla se svým bratrem. Rozhodně z toho nevysuzuji, že bych musela paní Hikelovou volit jen proto, že jsme byli na jednom zájezdu. Vyjádření Hikelové a Jaklové sháněl web až poté, co informaci o údajném střetu zájmů a jejich „společné dovolené“ zveřejnil. Předtím ale už stačil oslovit poslance za ČSSD Vítězslava Jandáka a senátora za ODS Jiřího Oberfalzera, kteří „společnou dovolenou“ odsoudili.

KOMENTÁŘ: První vysvědčení pro Petra Duhana, prozatímního šéfa Českého rozhlasu

Tak tohle je absolutní malér, prohlásil Jandák. Je známo, že paní Hikelová je členkou ODS a velice se angažuje, aby se stala ředitelkou Českého rozhlasu, dodal. Dámy se chovají naivně. Z té informace, kterou jste mi dali, to na mě vrhá ten dojem, že to zavání korupcí. To je velice špatné, řekl Jandák serveru ParlamentníLis­ty.cz. Pokud je pravda, že spolu na dovolené byly, tak to je přinejmenším zvláštní, doplnil senátor Oberfalzer.

ebf - tip do článku - debata

Článek, kterým web ParlamentníListy.cz informoval o „společné“ dovolené Hany Hikelové a Dany Jaklové. V této verzi textu ještě Hikelová s Jaklovou nedostaly prostor na vyjádření, později web změnil titulek na „Malér v rozhlase: Šéfka rady na dovolené s adeptkou na ředitelku“ – přesně podle vyjádření poslance za ČSSD Vítězslava Jandáka. (Repro: DigiZone.cz)

Podle Hikelové musel fotograf, který dostal echo o příletu charterového letu z Egypta, jímž cestovala skupina turistů včetně ní a Dany Jaklové, strávit na ruzyňském letišti delší dobu. Nebyl to náhodný snímek, naše letadlo mělo čtyři hodiny zpoždění, řekla serveru DigiZone.cz. Volba generálního ředitele ČRo by měla proběhnout ještě do konce tohoto roku, jakmile poslanci doplní Radu ČRo o čtyři nové členy. Nejvážnějšími kandidáty jsou právě Hikelová a nynější prozatímní ředitel rozhlasu Peter Duhan.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).