Hlavní navigace

Plánované pokrytí Bukové hory je on line

27. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
27. 5. 2007

Společnost Radiokomunikace, provozovatel multiplexu A, zveřejnily na své internetové mapě dostupnosti služeb plánované pokrytí z ústeckého vysílače Buková hora. Abyste si ho mohli prohlédnout, musíte v legendě zaškrtnout záložku Vysílání digitální televize DVB-T. Signál z Ústí nad Labem má okrovou barvu a zatím u něj není rozlišený příjem na vnější a vnitřní anténu, jako je tomu u vysílání již fungujícího.

Z mapy je patrné, že digitální vysílání dosáhne na severu i do Šluknovského výběžku a dál do Německa, na západě daleko za Chomutov, na jihu ku Praze a na východě za Mladou Boleslav i do Kolína a Čáslavi. V okrajových oblastech bude pevná venkovní anténa nutností. Multiplex A z Bukové hory vytvoří společně s pražskými vysílači dosud největší souvislou oblast pokrytí signálem digitální televize. V sítí A jsou šířené čtyři programy České televize, Nova a sedm stanic Českého rozhlasu. Ústecké vysílání má začít nejpozději 30. června letošního roku. Nový anténní systém je už na vysílači Buková hora osazený.

MMF24

Podívejte se: Mapa dostupnosti služeb Radiokomunikací

MAPA: Předpokládané pokrytí multiplexu A k 30. červnu 2007 (GIF, 108kB)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).