Hlavní navigace

Platební systém Mobito bodoval v soutěži Global Mobile Awards

27. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Český mobilní platební systém obsadil druhou příčku v kategorii Best NFC/ Mobile Money Product or Service.

Projekt české mobilní peněženky, za kterou stojí tuzemští mobilní operátoři a několik bankovních domů si připsal úspěch na prestižní mezinárodní soutěži Global Mobile Awards, která probíhá při příležitosti World Mobile Congress, jednoho z nejvýznamnější veletrhů, zaměřených na mobilní zařízení a technologie. V kategorii Best NFC/ Mobile Money Product or Service, ve které bylo nominováno 50 projektů, obsadil celkově druhé místo.

Mobito bylo spuštěno do komečního provozu loni v září. Mobito je elektronická peněženka, kterou je možné nabít prostřednictvím bankovního účtu z kterékoli české banky nebo platební kartou vydanou na území Česka. Ke svému Mobito účtu si může uživatel přiřadit až tři různé bankovní účty. Jeho prostřednictvím je možné platit jak na Internetu, tak v kamenných prodejnách. Umožňuje ale také například dobíjet kredit do telefonů s předplacenými kartami.

Na konci ledna Mobito evidovalo přes 20 tisíc uživatelů. Dohromady denně uskuteční řádově několik stovek plateb. Průměrná výše jedné transakce se aktuálně pohybuje okolo 300 Kč. Převažují uživatelé používající Mobito jako virtuální peněženku bez přímého přístupu k účtu v bance.

Mobito umožňuje platit za služby a zboží nejen penězi, kterými má uživatel nabitý svůj účet. Uživatel totiž při samotné platbě může zvolit, zdali chce zaplatit přímo ze svého Mobito účtu nebo z bankovního účtu či platební karty, které má ke svému Mobito účtu přiřazeny. Je tedy možné prostřednictvím Mobita uhradit platbu i v případě, že zrovna nemáte v elektronické peněžence žádný kredit. Tato možnost se ale týká pouze klientů České spořitelny, GE Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

WT100

Aktuálně lze tedy Mobito propojit s účtem v České spořitelně, GE Money Bank, UniCredit Bank a Raiffeisenbank (v jejím případě se Mobito nepropojuje s účtem, ale s platební kartou pro internetové transakce). Platební systém podporuje na 200 tuzemských e-shopů. Před několika dny jeho provozovatel změnil podobu webové prezentace a uvolnil novou verzi aplikace pro Android a iOS.

Zdroj: Facebook

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).