Hlavní navigace

Plzeňská RTI cz může začít šířit digitální rozhlas. Registrovala ji RRTV

15. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
15. 12. 2011

Plzeňská společnost RTI cz, která v minulých měsících získala od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) kmitočtový příděl pro vysílání digitálního rozhlasu T-DAB, byla zaregistrována Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) jako jeho provozovatel. Vyplývá to ze zápisu z jejího posledního zasedání. Kromě Prahy se týká využití rádiových kmitočtů také Plzně, jižních Čech a Karlových Varů.

ebf - partner 1

K TÉMATU: Městské multiplexy digitálního rozhlasu ovládnou České Radiokomunikace

Programová nabídka, kterou chce RTI cz v rámci digitálního rozhlasu T-DAB šířit, je podobná, jakou ji má konkurenční operátor Teleko s Příbrami. Mají se v ní objevit vybrané stanice Českého rozhlasu a regiony dle dané oblasti (ČRo České Budějovice, Regina, Plzeň, Karlovy Vary), BBC, Rádio Proglas a také Gama Rádio. RTI cz byla v minulosti jediným zájemcem o multiplex v jižních Čechách a Praze, naopak v Plzeňském a Karlovarském kraji se utkala s dalšími zájemci. Na rozdíl od nich ale nabídla vyšší sumu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).