Hlavní navigace

Plzeňská RTI cz může začít šířit digitální rozhlas. Registrovala ji RRTV

15. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 12. 2011

Plzeňská společnost RTI cz, která v minulých měsících získala od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) kmitočtový příděl pro vysílání digitálního rozhlasu T-DAB, byla zaregistrována Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) jako jeho provozovatel. Vyplývá to ze zápisu z jejího posledního zasedání. Kromě Prahy se týká využití rádiových kmitočtů také Plzně, jižních Čech a Karlových Varů.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Městské multiplexy digitálního rozhlasu ovládnou České Radiokomunikace

Programová nabídka, kterou chce RTI cz v rámci digitálního rozhlasu T-DAB šířit, je podobná, jakou ji má konkurenční operátor Teleko s Příbrami. Mají se v ní objevit vybrané stanice Českého rozhlasu a regiony dle dané oblasti (ČRo České Budějovice, Regina, Plzeň, Karlovy Vary), BBC, Rádio Proglas a také Gama Rádio. RTI cz byla v minulosti jediným zájemcem o multiplex v jižních Čechách a Praze, naopak v Plzeňském a Karlovarském kraji se utkala s dalšími zájemci. Na rozdíl od nich ale nabídla vyšší sumu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.