Hlavní navigace

Počet uživatelů českého Internetu roste, v říjnu jich bylo více než 6,8 milionů

13. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilních uživatelů je podle měření NetMonitoru 2,07 milionu. Streamované video si v říjnu pustilo alespoň jednou 3,5 milionu uživatelů.

Vyplývá to z měření návštěvnosti v rámci projektu NetMonitor. Ten začíná procházet změnami, které mají za cíl reagovat na rostoucí podíl mobilních zařízení na návštěvnosti webů. Prvním krokem, který se projevil už ve výsledcích za říjen, je úprava metodiky.

Content 23

Na všech běžných stránkách a videoobsahu jsou nyní dostupné počty reálných uživatelů (RU), kteří přicházejí na Internet prostřednictvím počítačů, na mobilních verzích stránek pak počty RU, kteří se připojují přes mobilní zařízení.

V důsledku této úpravy došlo ke změnám statistik RU zapojených serverů, v průměru vzrostly zhruba o 15 % oproti předchozímu stavu. Tato změna je první fází přechodu na tzv. multiplatformní přístup, jehož cílem je mít data o návštěvnosti rozdělená na základě použitého zařízení (PC, smartphone, tablet, Smart TV). V této podobě by měla být data dostupná v průběhu příštího roku.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).