Hlavní navigace

Podívejte se, jak přijímali terestricky TV Nova ve Skotsku

10. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 7. 2009

UVNITŘ VIDEO Lovcům vzdálených digitálních signálů pomáhají během celého roku různé přírodní úkazy, jako je např. Es vrstva, inverze apod. V České republice je např. díky těmto jevům možné zachytit ve vybraných měsících stanice z Itálie, Španělska nebo např. Velké Británie. Jistě ale už mnohé napadla otázka, zdali je opačný krok možný v zahraničí. Ano je a jako důkaz vám přikládáme video.

Na serveru YouTube je také aktivním členem DXer, který používá přezdívku tvdxrools. Ten zde má celou řadu nahrávek pro něho exotických stanic. Podařilo se mu zachytit např. maďarskou stanici M1, ukrajinskou televizi na kanálu R2, ale také českou komerční jedničku TV Nova na kanále R1. Jde o vysílač Cukrák s výkonem 158 kW. Příjem byl sice velmi nekvalitní, s výpadky a černobílým obrazem, ale video nikoho nenechá na pochybách, že šlo právě o TV z Barrandova.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.