Hlavní navigace

Podzim na Primě: nový seriál Přešlapy, další řada Ano, šéfe!

31. 7. 2009
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor: 322915
Televize Prima představila včera novinářům své podzimní programové schéma, z něhož je jasné, že se bude nadále držet svých osvědčených formátů. Zároveň ale divákům přinese i několik novinek, jako je např. seriál Přešlapy, který vypráví o třech dvojicích třicátníků (vznikl podle britského formátu Cold Feet - "Šest v tom"). Poslední sérii naopak čekají léta osvědčené Velmi křehké vztahy, do kterých se vrací Laďka Něrgešová. Prima nezapomněla ani na Ano, šéfe!, což však nebude zdaleka jediný pořad o vaření. Z akvizic jmenujme jako hlavní tahák pátou řadu Zoufalých manželek.

Prima přiznala, že filmy pro ni byly slabou stránkou

Generální ředitel Primy Marek Singer si na začátek tiskové konference především pochválil výsledky sledovanosti za jarní měsíce. Sledovanost v cílové skupině diváků ve věku 15 až 54 let je podle něj základním ukazatelem. V klíčových měsících březen až květen se podařilo zvednout sledovanost a zároveň ve skupině diváků starších 15 let (bez horní hranice věku) udržet sledovanost. Slabá stránka byly podle něj na Primě filmy. Za posledních několik měsíců se podařilo vysvětlit, že i na Primě stojí za to filmy sledovat a diváci je podle něj odměňují dobrou sledovaností. Je pro nás důležité, že sledovanost graduje, dodal. Promluvil i o Primě Cool a pochválil si, že tento kanál už si ve středu sáhl ke dvouprocentnímu podílu u divácké skupiny ve věku 15 až 40 let.

Velmi křehké vztahy končí, vrátí se Laďka Něrgešová

Podle programového ředitele Gordona Lovitta se dařilo v pondělí až čtvrtek od dvaceti hodin, a to díky seriálu Velmi křehké vztahy a rodinnému pořadu Hádej, kdo jsem! O víkendech byla Prima podle Lovitta trošku slabší, ale stejně jako Singer si pochválil filmová okna. Dvakrát týdně, v úterý a čtvrtek, Prima nabídne Velmi křehké vztahy (VKV), ovšem jejich čtvrtá řada bude už poslední. Staronovou postavou VKV se stane Laďka Něrgešová, která se do seriálu vrací po přestávce, a nově se zde objeví i Nela Boudová (známá z filmů Vratné lahve, Anglické jahody, Líbáš jako bůh). Ve VKV bude hrát svobodnou matku. Větší novinkou však pochopitelně bude seriál Přešlapy.

Přešlapy by měly mít podle Lovitta úspěch už proto, že na seriálu údajně pracuje výborný scénáristický tým. Byl volně inspirovaný jedním z britských seriálů, jehož název je Cold Feet (v češtině známý jako Šest v tom). Půjde o sledování trojice přátel a toho, co všichni běžně zažívají. Všechny životní tragédie se podle tvůrců budou dát přežít pouze díky humoru, kterého bude v Přešlapech opravdu dostatek. Natáčení začalo koncem června a natáčet se bude do října. Z poloviny se seriál bude odehrávat ve vysočanských ateliérech a druhá polovina zavede diváky např. do kancelářských prostor nebo na golfové hřiště. Věříme, že uspějeme a diváci si najdou to své, uvedli na tiskové konferenci jeho tvůrci.

„Hádej, kdo jsem!“ doplní „Hádej, kdo lže!“

Novou posilou v rodinném pořadu Hádej, kdo jsem!, bude Eva Holubová, která nahradí herečku Danu Morávkovou. Ta se nedávno objevila jako nová postava seriálu Ordinace v růžové zahradě na konkurenční Nově. Tento pořad bude volně doplňovat formát Hádej, kdo lže!. Myslím si, že díky Evě Holubové bude pořad ještě úspěšnější, uvedl Lovitt. V Hádej, kdo lže! bude vystupovat osvědčená čtyřka z Hádej, kdo jsem!. Oba pořady tedy budou běžet paralelně. Čtyři herci se promění v hadače a před ně předstoupí tři protagonisté, a hadači budou muset zjistit, který z nich hovoří pravdu. Lidé očekávají inteligentní humor a zábavu a já myslím, že nyní máme nejlepší stěžejní pořady, které jsme kdy měli, pochválil si programový ředitel televize Prima.

Co se týká dalších pořadů, lifestylových, půjde o Topstar magazín, Jste to, co jíte!, Jak se staví sen, a druhou řadu Ano, šéfe!. Všechny úspěšné formáty se tedy vrací na obrazovku televize, která je český trh přinesla. Byly opravdu momenty, kdy jsem si myslel, že to neuděláme, ale nakonec se to vždy povedlo. Díky pořadu jsem se naučil, že česká gastronomie je na tom ještě hůře, než jsem si myslel, a jsou tam někteří lidé, kteří tam vůbec nemají co dělat, konstatoval hlavní protagonista pořadu Ano, šéfe! šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. V druhé řadě se podle něho mohou diváci těšit na podobné hrůzy jako v řadě první a některé podniky, které byly opravdu husté.

Zoufalé manželky V

Pátá řada Zoufalých manželek v české televizní premiéře

Co se týká premiérových seriálů, na obrazovce se objeví nové řady Zoufalých manželek, Sběratelů kostí a Myšlenek zločince. Trojici pak doplní novinka v podobě Na doživotí. Co se týká prvního seriálu, půjde o pátou řadu. V Americe zdaleka největší sledovanost, takže úspěch si od ní slibuje i Prima. Hlavním hrdinou seriálu Na doživotí je Brit, který je humorný, zmatený a má mírně pochybnou minulost. Jde o jeden z detektivních seriálů, které mají podle Lovitta diváci nejraději. Je to velice akční a humorný, dodal Lovitt. V osm hodin večer poběží vždy nejlepší dramatická tvorba a zábava, v devět hodin pořady jako Ano, šéfe! nebo Jste to, co jíte! a v deset večer bude nasazen akviziční seriál jako Zoufalé manželky apod. O víkendu se mohou diváci těšit na Gossip Girl. Chystá se také kuchařská show s Italem Emanuelem Ridim, který však již řadu let žije v České republice.

Family Guy - Griffinovi

Na Primu Cool se chystá Family Guy i My Name Is Earl

Další novinkou bude seriál Vraždy v Oxfordu. Hlavní postavou je inspektor Louis a podle Lovitta působí jako moderní Hercule Poirot, ale zároveň má podobný humor jako detektiv Tom Barnaby z Vražd v Midsomeru. Ve filmech by na obrazovkách měli zazářit např. George Clooney, Orlando Bloom, Mark Wahlberg, Keira Knightleyová nebo Nicole Kidmanová. Budeme mít nejvíce premiér, které jsme kdy o víkendu měli. Na sobotní večer od osmi hodin jich nasadíme deset, uvedl Gordon Lovitt. Dalšími taháky jsou seriály na Prima Cool. Půjde např. o Faktor strachu nebo Griffinovi (Family Guy). Máme velice kvalitní dabing pořadů, pochválil si programový ředitel Primy, který tento pořad přirovnal k humoru mezi Simpsonovými a South Parkem. Poprvé se v České republice budou moci diváci seznámit s druhou řadou seriálu Hrdinové. Hlavní seriály se budou vysílat vždy večer ve 20:15. Chystá se i další řada Heuréka: Město divů nebo Terminátora: Příběh Sarah Connorové. Hrdinové však budou nasazeni až od 21:15. Seriál My Name Is Earl (Jmenuji se Earl) přijde na obrazovku Prima Cool od 7. září. Tento formát získal podle Lovitta pět cen Emmy.

Prima HD screenshot

HDTV na Primě? V nejbližší době zapomeňte

Jak čtenáři serveru DigiZone.cz vědí, televize Prima vysílá v Praze také ve vysokém rozlišení. I když to není tak úplně přesné. Svůj program Prima do HDTV přepočítává. Tento způsob vysílání je možné najít v multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group na 46. kanálu. Má s ním do budoucna nějaké záměry? Chystá např. výrobu pořadů v nativním HD? Sledujeme, jak zatím diváci HD přijmou, a co očekávají. Jde zatím o třešničku na dortu. S HDTV samozřejmě do budoucna počítáme, ale jde o to, jak rychle se to stane, odpověděl na dotaz DigiZone.cz na tiskové konferenci šéf Primy Marek Singer. Co se týká kanálu R1, v současné době na něm Prima novinky nechystá. Programové schéma bude nadále kopírovat zájem cílové skupiny, pro kterou je vysílání regionálně zaměřené R1 určeno. Přesnou cifru, kolik kanál Primu stojí, Singer neprozradil.

ICTZ23

Foto: archiv TV Prima, poslední obrázek archiv redakce

Za týden vás na DigiZone.cz seznámíme s podzimními programovými novinkami televize Nova

Líbí se vám podzimní schéma televize Prima?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.