Hlavní navigace

Polská veřejnoprávní televize spustila v DVB-T plnohodnotné hybridní vysílání HbbTV

Lukáš Polák

Polští, ale i čeští diváci, kteří jsou v dosahu tamních terestrických vysílačů, se nyní díky přijímačům s podporou standardu HbbTV dostanou k řadě doplňkových informací.

Doba čtení: 1 minuta

Významný krok v oblasti technologií učinila včera polská veřejnoprávní televize TVP. Prostřednictvím pozemní distribuce svého programu TVP 1 ve vysokém rozlišení obrazu (TVP 1 HD) uvedla do chodu plnohodnotný servis hybridního širokopásmového vysílání označovaného zkratkou HbbTV. Nazvala ho Platforma Hybrydowa TVP. Na novinku upozornil server hbbtv.pl, který se této technologii věnuje. HbbTV od TVP mohou využívat i čeští diváci v případě, že jsou v dosahu polských zemských vysílačů a mají přijímač s podporou tohoto standardu, který se těší velké popularitě především v Německu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČT chystá spuštění programového průvodce přes HbbTV včetně upoutávek

O tom, že je služba dostupná, se uživatel dozví jednoduše prostřednictvím informační lišty v pravé dolní části obrazovky, která obsahuje nápis „Platforma Hybrydowa“ a také virtuální červené tlačítko. Telewizja Polska umožňuje prostřednictvím svého hybridního servisu získat dodatečné informace k pořadům. Uživatelé zde naleznou záložky, jako jsou: Pogoda, Ankieta, Teatr Telewizji, TVP.INFO a Pytanie na śniadanie. Navigace je jednoduchá a položky lze potvrdit stisknutím tlačítka OK na dálkovém ovladači. K dispozici je také zpravodajský servis a předpověď počasí včetně grafiky.

Našli jste v článku chybu?