Hlavní navigace

Polské komerční televize neotestují jen MPEG-4, ale i MPEG-2

14. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
14. 5. 2007

Experimentální zemské digitální vysílání polských komerčních televizí neproběhne pouze v kompresním standardu MPEG-4, jak dosud tvrdilo jejich sdružení Polský televizní operátor (POT), ale také v rozšířenějším a v České republice používaném standardu MPEG-2. Televize to uvedly na oficiálních stránkách www.potv.pl.

KL22 hlasovani

Testy, který by měl začít ještě do konce tohoto měsíce, se omezí na kanál 55 ve Varšavě (z budovy Paláce vědy a kultury) a kanál 23 ve Velkopolském vojvodství (RTCN Śrem). O parametrech vysílání budeme informovat podrobněji po jeho zahájení, slibují členové POT, televizní stanice Polsat, TVN a TV4.

Dopředu však potvrdili, že vysílá poběží jak v MPEG-2, tak v MPEG-4, v jehož rámci chce POT vyzkoušet vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) 1080i a rovněž také vysílání určené pro mobilní telefony ve formátu DVB-H. Oba multiplexy budou obsahovat pouze tři výše zmíněné programy. Veřejnoprávní Polská televize provádí zkušební zemské digitální vysílání v pěti oblastech, z nichž dvou se dotknou i chystané testy komerčních televizí. Do České republiky signál polských komerčních televizí nepřesáhne.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.