Hlavní navigace

Poslanci kritizují nahé zprávy na tn.cz. Návštěvnost webu klesla

7. 5. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
7. 5. 2008

Zpravodajskému portálu televize Nova, webu tn.cz, se druhý den ostrého provozu už nedařilo tolik jako v pondělí, kdy jeho provoz v přímém přenosu Televizních novin odstartoval generální ředitel Novy Petr Dvořák. Proti obsahu stránek, na kterých se objevují i zprávy čtené moderátorkami, které se postupně svlékají, navíc protestovalo několik poslanců.

FOTO: Nova spustila portál tn.cz. Podívejte se do jeho kuchyně

Tohle by měla být záležitost po 22. hodině, a nikoliv během dne, kdy to skutečně může mít negativní dopad na mládež, cituje deník Právo místopředsedu ČSSD Zdeňka Škromacha. Je to námět, jak upravit legislativu tak, aby nebylo možné obcházet předpisy, které platí pro televize, dodal.

Poslanec ODS Boris Šťastný zase upozornil na skutečnost, že tn.cz na rozdíl od erotických stránek neupozorňuje čtenáře na to, že vstupují na stránky s obsahem vhodným pro uživatele od osmnácti let. Osobně si myslím, že takovéto věci do zpravodajských serverů nepatří a je to nad rámec toho, kam by seriózní média měla nebo mohla jít, řekl Šťastný deníku Právo.

Mám problém i s pornočasopisy, které jsou vystaveny zrakům lidí, kteří si jdou koupit do trafiky denní tisk, a vcházejí tam i malé děti. Toto je další příklad této kategorie. Jako politička to vnímám velmi kriticky, považuji to za velmi nevkusné, nabourává to intimní sféru každého jednotlivce, ale i celé společnosti. Ve vztahu k ženám je to poměrně nešetrné, sdělila listu šéfa poslaneckého klubu Strany zelených Kateřina Jacques.

Podle místopředsedkyně poslaneckého klubu KDU-ČSL Michaely Šojdrové jsou „nahé zprávy“ na zpravodajském portálu televize Nova regulérním pornem a měla by se jimi zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Ta k tomu však nemá žádné oprávnění, protože vysílání a provozování videa na Internetu u nás není nijak regulované.

ROZHOVOR: Zdeněk Šámal: tn.cz vymění hlavní zprávu patnáctkrát denně

Regulaci videoslužeb na Internetu upravuje nová směrnice Evropské unie z prosince loňského roku, kterou by měla Česká republika do prosince 2009 začlenit do své legislativy. Podle ní by se na erotická videa a vysílání po síti vztahovala stejná pravidla jako pro televize. Pokud půjde o veřejné stránky s otevřeným přístupem, erotická videa se na něm budou moci objevovat mezi desátou hodinou večer a šestou ranní.

BRAND23 Workshop

Výjimku by měly mít servery, které takto závadný obsah zablokují před případnou návštěvou dětí a mladistvých. Návštěvnost portálu tn.cz po pondělním startu v úterý mírně poklesla. Web dosáhl 3 997 186 shl­édnutých stran a 248 681 unikátních uživatelů, což je o půl milionu stran a 50 tisíc unikátních návštěvníků méně než v pondělí, kdy navíc server fungoval necelých pět hodin (ale měl velkou reklamu v Televizních novinách).

I po tomto poklesu dosahují internetové stránky nova.cz včetně portálu tn.cz vyšší návštěvnosti než portál Atlas.cz.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).