Hlavní navigace

Poslanec Rafaj: Rada Českého rozhlasu chce zlikvidovat ředitele Kasíka

22. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 12. 2008

Za neobhajitelné a nelogické označil poslanec Petr Rafaj (ČSSD) chování Rady Českého rozhlasu, která obvinila generálního ředitele ČRo Václava Kasíka z poručení lustračního zákona. Kasík se jej měl dopustit tím, že do funkce vedoucího a posléze ředitele vlastní kanceláře jmenoval Libora Křivku, jehož jméno se objevuje s seznamech komunistické vojenské kontrarozvědky.

K TÉMATU: Řediteli Českého rozhlasu opět hrozí odvolání, podle radních porušil zákon

Jednání Rady je neobhajitelné a nelogické, je třeba prošetřit, zda není zkorumpována, napsal Rafaj v tiskové zprávě, kterou dnes rozeslal médiím. Radní se podle poslance zaměřili na likvidaci ředitele Kasíka, přičemž využili kauzy, u níž zatím není prokázané, zda Křivka skutečně byl spolupracovníkem vojenské kontrarozvědky. Křivkovi, který v srpnu rezignoval na svou funkci, zatím spolupráce prokázána nebyla, vysvětluje.

ČTĚTE TAKÉ: „Kasíkův agent“: v seznamech kontrarozvědky jsem omylem

ICTZ23

Mám závažné pochybnosti o kompetenci rady a jejích skutečných záměrech. Není to poprvé, co podivné jednání Rady ČRo vzbuzuje podezření, že jedná na objednávku, uvedl Rafaj. Odvolání Václava Kasíka na podkladě absurdních záminek by otevřelo cestu k privatizaci ČRo. To nesmíme dopustit, dodal. O údajném zájmu privatizovat ČRo mluvil na veřejné debatě o Radiu Wave, pořádané serverem DigiZone.cz letos v listopadu v pražském Divadle Archa také bývalý člen Rady ČRo Štěpán Kotrba.

Rafaj nedávno kritizoval Radu ČRo za její obvinění, že Radio Wave propaguje fašismus. Toto obvinění se nakonec ukázalo jako mylné a Rada v důsledku svého pochybení odvolala dva ze svých spolupracovníků, konstatuje poslanec ve své tiskové zprávě. Petr Rafaj je členem stálé sněmovní komise pro sdělovací prostředky, které se Rada ČRo přímo zodpovídá.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.