Hlavní navigace

Poslechovost Rádia vnitro "není ideální", v lednu proto skončí

10. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
10. 12. 2007

Digitální rozhlasová stanice Ministerstva vnitra – Rádio vnitro – po více než pěti letech skončí. Vzhledem k tomu, že poslechovost Rádia vnitro není ideální, rozhodli jsme se vysílání ukončit. Zajištění zvýšené poslechovosti by si totiž vyžádalo vysoké náklady, které jsme se rozhodli investovat do jiných projektů, řekla Lidovým novinám (LN) ministerská mluvčí Jana Malíková.

Rádio vnitro začalo vysílat 11. listopadu 2002 přesně v 11 hodin a 11 minut. Měl to být unikátní projekt nabízející pohled do ministerstva vnitra a aktuální zprávy od policie a hasičů, připomínají LN. Ani líbivá konstelace čísel v termínu spuštění rádiu světlou budoucnost nezaručila. Podle informací LN dostal server AB radio, na němž vysílání ministerského rádia běželo, výpověď. V lednu ho tu už nikdo neuslyší.

KL24

Největší zájem posluchačů o Rádio vnitro byl pravděpodobně při jeho startu. Tehdy tvořily hlavní náplň vysílání zprávy o nadcházejícím summitu NATO v Praze. Od té doby posluchačů výrazně ubylo. Například v době psaní této aktuality byli posluchači ministerského rádia na internetu pouze dva.

Projekt měl mít původně náklady 500 korun denně / 180 tisíc korun ročně. Ty byly ale podle LN překročeny a současné vedení vnitra má dojem, že peníze lze využít efektivněji. Konec Rádia vnitro ale neznamená, že se lidé nedostanou k informacím, které jim tu byly nabízené. Zvukové příspěvky, především záznamy z důležitých tiskových konferencí a dalších zásadních událostí budeme i nadále pořizovat. Nebudou však používány ve vysílání, ale ve zvukovém archivu na webových stránkách ministerstva, uvedla pro LN Jana Malíková.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).