Hlavní navigace

Nové pozice AXN a AXN SciFi pro CS Link s příznakem kódování CryptoWorks

22. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 2. 2011

Nizozemský regionální kanál Rijnmond TV, jehož dvě pozice v tamní satelitní službě Canal Digitaal (CD) byly včera přejmenovány na AXN CZ a AXN SciFi CZ, už mají zapojen příznak kódování CryptoWorks. Ten patří službě CS Link, kterou s CD spojuje stejný vlastník, společnost M7 Group. Může to tedy znamenat, že se již blíží brzké zapojení obou těchto programů na tyto pozice.

BRAND23 Workshop

K TÉMATU: Nové programové pozice AXN a AXN SciFi na pozici satelitní služby CS Link

Kódování prozatím ještě není aktivní, takže je Rijnmond TV možné sledovat i bez zákaznické karty, to se ale může brzo změnit. Znamená to už ale poměrně výraznou změnu při naladění těchto pozic. Během tohoto kroku je nutné vyhledat kódované stanice, jinak přijímač tyto stanice nenajde. Společnost M7 Group, nový vlastník CS Linku, chystá velké změny v této službě. Programy AXN v jeho nabídce budou v budoucnu posílány na družici (uplinkovány) z Nizozemska a nikoliv z Prahy. Třetí pozici označovanou jako AXN Crime nebylo možné ověřit, jelikož ji přijímač nenaladil.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).