Hlavní navigace

Praha má novou televizi Metropol. Odstartovala v poledne

1. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 5. 2011

UVNITŘ VIDEO Na Svátek práce, tedy 1. května, odstartovala přesně ve 12 hodin a 23 sekund své vysílání nová digitální televize Metropol. Svůj signál bude šířit mimo jiné prostřednictvím terestrického multiplexu 4 v Praze, Brně a Ostravě, kabelové sítě společnosti UPC Česká republika nebo IPTV nabídce operátora Telefónica O2 – O2TV. Všichni ostatní ji pak naleznou na internetových stránkách www.metropol.cz. Start stanice se bohužel neobešel bez porodních bolestí, a to v podobě opožděného zvuku oproti obrazu.

K TÉMATU: Vše o nové digitální metropolitní televizi Metropol

Content tip EARLY

Vysílání zahájila neobvykle znělka Ranního ladění, kde diváci mohli vidět některé pražské ulice, a pak už následovala zdravice od moderátorů Petry Slancové a Petra Ticháčka. Ti budou zájemce provádět na začátku každého dne právě tímto blokem. Prvním hostem ve vysílání byla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Za projektem Metropol TV, který finančně podpořil miliardář Luboš Měkota, stojí jeden ze zakladatelů hudební televize Óčko – Jiří Němeček, bývalý reportér Novy Marek Vítek a na jejím chodu se také podílí bývalý ředitel zpravodajské televize Z1 Zdeněk Šámal.

Fotogalerii z výstavby studia Metropol TV naleznete na našem Facebook profilu, kde se můžete stát také fanoušky DigiZone.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).