Hlavní navigace

Práva na evropský fotbal získala skupina Lagardere

30. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 11. 2006

Francouzská skupina Lagardere koupila společnost Sportfive, která je největším podnikatelským subjektem na poli evropského fotbalového marketingu a souvisejících mediálních práv. Smlouva byla podepsaná 19. listopadu, Lagardere ale její podpis oznámila až dnes. Transakce dosáhla výše 863 miliónů eur (24,2 miliardy korun). Lagardere uspěla v konkurenci dvou dalších zájemců, o vítězi rozhodly investiční fondy Advent International, které vlastní společně s firmou Goldman Sachs a managementem 75 procent akcií Sportfive.

Content tip EARLY

Společnost Sportfive spravuje marketingová práva Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) a Fracouzské fotbalové federace. Firma disponuje právy na příští Mistrovství Evropy ve fotbale, které se koná v roce 2008, a na Světového poháru v rugby, jenž se uskuteční o rok dříve. Obchodní obrat Sportfive v roce 2005 činil 550 milionů eur (15,4 milirady korun).

Česká pobočka skupiny Lagardere působí zatím především na rozhlasovém trhu. Patří ji rádia Evropa 2 a Frekvence 1, stejně jako mediazastupitelství Regie Radio Music. Její šéf Michel Fleischmann ale plánuje expanzi také do světa digitálního vysílání televize. Projekty TF1 a TE2 ovšem v licenčním řízení na programové pozice v multiplexech B a C před Radou pro rozhlasové a televizní vysílání neuspěly.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).