Hlavní navigace

Překvapení: Nova v satelitním CS Linku není zadarmo

15. 2. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
15. 2. 2007

Radost diváků ze zařazení televize Nova do satelitní služby CS Link byla možná předčasná. Společnost Gital, která jako jeden ze dvou distributorů dekódovacích karet zprostředkovala vysílání Novy v této platformě, ve středu navečer zveřejnila nový systém předplatného. Z dokumentu, který se objevil na serveru Parabola.cz vyplývá, že na rozdíl od dosavadního přijmu programů České televize a Primy si klienti Gitalu za Novu připlatí.

A nejen to. Každý nový zákazník Gitalu si už nebude moci k dekódovací kartě zaplatit registraci pro příjem České televize a Primy bez časového omezení. Firma zatím nabízela divákům roční registraci za 200 korun, tříletou za 500 korun a časově neomezenou za 1 000 korun. Dvousetkorunový roční registrační poplatek Gital zruší ke konci března, ostatní dva zrušil ke včerejšku. Zároveň zavedl dva nové tarify pro příjem českých celoplošných televizí.

Tarif ZÁKLAD, který garantuje příjem programů ČT 1, ČT 2, ČT 4 Sport, Prima a Nova (ČT 24 vysílá nekódovaně), si mohou klienti Gitalu předplatit za 500 korun na rok nebo za 1 000 korun za tři roky. Vedle něj Gital od včerejška zavedl akční nabídku ČT, tedy příjem programů ČT 1, ČT 2 a ČT 4 Sport (plus dalších nekódovaných kanálů včetně ČT 24) na první rok zdarma. Za každý další rok divák zaplatí 200 korun. Ceny ostatních placených kanálů v CS Linku se nemění.

Content tip EARLY

Nové tarify automaticky neplatí pro stávající zákazníky. Pokud ale budou chtít sledovat Novu, musí přejít na tarif ZÁKLAD. Uživatel, který si dříve si objednal základní nabídku (ČT a Primu) na rok (200,–Kč kuponem), si bude muset zakoupit kupon nominální hodnoty (500 nebo 1000,–Kč). Od okamžiku aktivace nového tarifu uživatel získá rok, případně tři roky příjmu základní programové nabídky a to včetně Novy, informovala Parabola.cz.

Gital odůvodňuje zpoplatnění příjmu Novy podmínkami, které si stanovila televize. Distributor karet musí hradit všechny náklady spojené s pronájmem satelitu a šířením signálu. Vzhledem k těmto nákladům jsme přistoupili k ukončení stávajících tarifů a nahradili je novými, cituje Parabola.cz zástupce Gitalu. Pokud by firma na podmínky Novy nepřistoupila, televize by smlouvu o zařazení do CS Linku nepodepsala. Serveru DigiZone.cz to potvrdil i generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).