Hlavní navigace

Prima spustila DVB-T z Ještědu kvůli možnému rušení Trutnovem

1. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 4. 2010

Digitální vysílání terestrického multiplexu 2 z vysílače Liberec – Ještěd bylo spuštěno na objednávku televize Prima proto, jelikož se tato stanice obává možného budoucího rušení svého analogového signálu na kanálu 60. Právě v srpnu totiž má být na kanálu 60 spuštěno digitální vysílání multiplexu 3 z trutnovské Černé hory s programy Public TV a Z1.

MAPY POKRYTÍ: Dosah signálu digitální televize z Ještědu + technické parametry

Ke spuštění došlo včera krátce před půlnocí přibližně ve tři čtvrtě na dvanáct. V některých oblastech dojde v budoucnu k významnému rušení a diváci by přišli o příjem signálu. Vzhledem k tomu, že z Černé hory nevysíláme, je pro nás důležité zajistit nějaké souběžné vysílání analogu a digitálu a hlavním vysílačem pro nás je v severních Čechách Ještěd, uvedl pro DigiZone.cz technický ředitel televize Prima Patrik Slavík.

ČTĚTE TAKÉ: Prima se bojí rušení analogu na Ještědu. Chce urychlit digitální vysílání

ICTZ23

V současné době vysílá v multiplexu 2 z liberecké dominanty pouze Prima a Prima Cool. Ostatní televize zatím součástí sítě nejsou a do srpna možná ani nebudou. Jde o specifikum této lokality. V žádné jiné oblasti nebyly šíření v multiplexu 2 pouze dva programy. Vysílání z Ještědu se však může pro českou komerční dvojku značně prodražit. Všechny náklady na multiplex totiž musí v současné době hradit sama a nedělí se o ně s Novou ani TV Barrandov.

O zkušenostech s příjmem multiplexu 2 z Ještědu můžete diskutovat zde.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.