Hlavní navigace

Připomeňte si poslední minuty některých analogových vysílačů

1. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 7. 2011

UVNITŘ VIDEO Česká republika má za sebou největší vypínání analogového vysílání ve své historii. Tuto významnou událost pro vás zaznamenal na dvou vysílačích také čtenář našeho webu s přezdívkou Butes. Jeho videa, která umístil na diskusní fórum, vám v tuto chvíli přinášíme. Jedná se o lokality umístěné do územní oblasti Trutnov, konkrétně Černou horu u Janských Lázní a především liberecký Ještěd.

K TÉMATU: Východní Čechy a jižní Morava vypínají analogovou televizi. Které vysílače končí?

Jak vypadalo samotné vypnutí? Například na vysílači Ještěd zmizela ve 23 hodin 58 minut a přibližně 30 sekund informační lišta a zůstal zde pouze piktogram, poté o minutu později zmizel i obraz a zůstal varovný symbol a na chvíli se pak objevil obraz bez veškerých informačních prvků. Šlo už ale pouze o poslední vzdor. V 0:04 už bylo nasazeno typické oznámení, které se objeví vždy po ukončení analogového vysílání – černá obrazovka s bílým písmem a červeným obdélníkem. Podle informací od našich čtenářů vypínala o půlnoci také TV Nova. Není však jasné, co všechno. Týká se to však minimálně lokalit Ještěd a Černá hora.

MM socky3

Konec analogového vysílání na janskolázeňské Černé hoře.

Konec analogového vysílání na libereckém Ještědu (video je chybně označeno jako Černá hora).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.