Hlavní navigace

Přišli jste o analogové vysílání z Polska? Možná se vás týká tamní přelaďování

7. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Díky přeladění se mimo jiné uvolnil i 37. kanál, který byl v blízkosti českých hranic určen doposud pro šíření veřejnoprávního okruhu Dwójka. Nově bude sloužit pro tamní multiplex 2.

Nejen ukončení analogového vysílání v Lubušském vojvodství naplánoval na dnešní den polský telekomunikační operátor Emitel. Kromě něho došlo také k přelaďování signálu u původní distribuce signálu. Svoje místo si prohodily analogové veřejnoprávní kanály Jedynka a Dwójka, které jsou vysílány z vysílače Jelenia Góra -Śnieżne Kotły. Původně se vysílal program TVP 1 na kanálu 30, stanice TVP 2 na kanálu 35. Lokalita na česko-polském pomezí zasahuje svým signálem i část Prahy.

Přelaďování analogového vysílání v Polsku formou jednoduché grafiky.
Autor: Telewizja Polska

Přelaďování analogového vysílání v Polsku formou jednoduché grafiky.

.

BRAND

K TÉMATU: Historicky první vypnutí analogového vysílání v Polsku se zítra dotkne i části Čech

Mnohem lepší pokrytí našeho území má ale vysílač Lubań – Nova Karczma. Program Dwójka Telewizje Polska bylo možné bez problémů zachytit s venkovní anténou i v hlavním městě, přesto, že jeho výkon nebyl v porovnání s některými dalšími lokalitami až tak vysoký – 100 kW. TVP 2 z Lubaně přešel nově na kanál 11 do pásma VHF. Uvolněný kmitočet poslouží v dohledné době ke spuštění digitálního zemského multiplexu 2 z lokality Jelenia Góra -Śnieżne Kotły. Emitel už ho zařadil do svého seznamu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).