Hlavní navigace

Přívalový déšť zalil sklad v sídle Sony

20. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
20. 8. 2007

Vydatné přeháňky, které zasáhly Českou republiku v noci na dnešek, zatopily mimo jiné i sklep centrály společnosti Sony Czech. Firma sídlí na pražském Chodově nedaleko od stejnojmenné stanice metra C. A podobně jako zaplavený vestibul metra, ani podzemní sklad Sony se nevyhnul přívalu vody.

UXD

Ve skladu nám stálo cirka deset centimetrů vody, řekl DigiZone.cz Jan Šváb, Direct Store Manager Sony, který ale dodal: Nešlo o žádné kusy pro nové zákazníky, byly to pouze starší modely určené do výprodeje. Televizory samotné zůstaly pravděpodobně nepoškozené, a to díky polystyrénovým nástavcům, na kterých výrobky v balení stojí. Na vyhození jsou proto pouze všechny krabice.

Voda ale nezabránila tomu, aby mohl v jinak zavřeném Sony Centru proběhnout test příjmu vysílání ve vysokém rozlišení v MPEG-4 přes set-top-box i samostatný digitální televizor. Výsledek zkoušky, včetně mnoha detailních fotografií a krátkého rozhovoru s Janem Švábem najdete na DigiZone.cz tento čtvrtek.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.