Hlavní navigace

Projekty TV ONA a Reality 1 přišly o licenci

2. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 7. 2009

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání odňala licenci společnosti Merovingian, s.r.o., která měla provozovat satelitní programy TV ONA a TV R1 (zkratka pro Reality 1 – nemá se sítí terestrických televizí R1 nic společného). Jde o televize realitního magnáta Miloše Červenky, který je plánoval provozovat společně s parlamentní televizí 24cz / 24 Plus. Jeho plány ale zhatil spor s partnerem v jiné oblasti podnikání, a v důsledku toho nedošlo k rozjezdu nových stanic, a původní televize 24.cz musela ukončit vysílání.

ROZHOVOR Z ROKU 2007: Daniel Častvaj: Televize 24cz skončí, nahradí ji 24 Plus

RRTV nyní formálně odňala licenci těchto stanic z důvodu, že provozovatel nezahájil televizní vysílání ve lhůtě do 360 dnů po nabytí právní moci rozhodnutí o udělení licence. TV ONA měla být televizí pro ženy, R1 se měla věnovat realitám a 24.cz se plánovala přeformátovat na zpravodajsko-publicistickou televizi.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.