Hlavní navigace

Provozovatel O2TV se rozdělí na dvě společnosti, akcionáři „promluví“ za měsíc

27. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na nově vzniklou společnost přejde zejména majetek související s fixní a mobilní infrastrukturou, datová centra a majetek potřebný pro poskytování velkoobchodních služeb.

Přesně za měsíc, konkrétně 28. dubna, budou akcionáři rozhodovat o rozdělení společnosti O2 Czech Republic na dvě firmy, a to na řádné valné hromadě, která se uskuteční v prostorách Fora Karlín. Druhým, nově vzniklým subjektem by se měla stát Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN). O2 a CETIN budou po rozdělení dvě nezávislé společnosti s různým managementem, kde CETIN bude v pozici dodavatele O2. Postavení věřitelů obou společností se po rozdělení nezmění. O2 Czech Republic je na našem trhu mimo jiné největším provozovatelem IPTV, zajišťuje i chod služby O2 Videotéka.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Stanice O2 Sport odstartuje 15. srpna. Chce nabídnout to nejlepší, co bude k dispozici

Projekt rozdělení, který je akcionářům k dispozici, je rozsáhlý dokument (cca 8000 stran) s detailní analýzou dopadu rozdělení. Na jeho přípravě spolupracovali renomovaní ekonomičtí a právní poradci, uvedl mluvčí společnosti Martin Žabka. Na nově vzniklou společnost přejde zejména majetek související s fixní a mobilní infrastrukturou, datová centra a majetek potřebný pro poskytování velkoobchodních služeb. Akcie nové společnosti nebudou obchodovány na burze. CETIN tak bude mít povinnost nabídnout akcionářům, kteří budou na valné hromadě hlasovat proti rozdělení, odkup akcií.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.